Horský resort Rokytnice nad Jizerou láká na alpské lyžování na jedné z nejdelších tuzemských sjezdovek

| |

Zasněžené vrcholy, spoustu sněhu a dobrodružství na horách, to vše nabízí Horský Resort Rokytnice nad Jizerou nacházející se v malebném prostředí Krkonošských hor. Skiareál Horní Domky, součást resortu, je ideálním místem pro milovníky zimních sportů. S celou řadou sjezdovek různých obtížností a moderními lanovkami, zde najdete zábavu pro všechny úrovně lyžařů a snowboardistů. Ať už jste začátečník, nebo zkušený lyžař, Rokytnice vám poskytne perfektní podmínky pro relaxaci i adrenalinové dobrodružství na svazích.

Rokytnice nad Jizerou je tradiční a oblíbenou adresou všech sportovních lyžařů s dvěma lanovými dráhami situovanými v areálu Horní Domky. Svou rozlohou, ukázkovými sjezdovkami a vybaveností se může rovnat s nejlepšími lyžařskými středisky v ČR. Je oblíben především pro velkou různorodost a rozlehlost sjezdových tratí, které dosahují celkové délky 13,5 km a místy šířky až 100 m. Zdejší lyžařské svahy patří mezi nejvýše položené v Česku, začínají pod vrcholem Lysé hory v nadmořské výšce přes 1300 metrů nad mořem. Modrá turistická sjezdovka s délkou přes tři kilometry se tak řadí mezi nejdelší lyžařské svahy v Česku.

Do nové sezóny vstupuje skiareál s novou technologií rolbování. Díky scanování povrchu a geomodelu kopců jsou v areálu uvedeny do provozu zařízení na měření sněhu, které umožňují efektivnější a lepší úpravu sjezdovek. Funguje také nové zasněžování modré sjezdovky a odbavovací systém automatických pokladen. Novinkou letošní zimní sezóny v Rokytnici je zavedení dynamických cen skipasů v on-line prodeji, který umožní zákazníkům výhodnější ceny skipasů v méně exponované dny. Skiareál také představil novou vizuální identitu, která navazuje na místní reálie a vychází z identity celého města Rokytnice, se kterým bude v budoucnu Resort blíže spolupracovat a rozvíjet v synergii destinační management.

Areál letos změnil majitele, kterým se stala Trigema, investiční skupina Marcela Sourala, zaměřená především na stavbu rezidenčních projektů. Ta koupila 100 % podíl od dosavadního majitele TJ Spartak Rokytnice. S provozem skiareálů má Trigema dlouholeté zkušenosti – v rámci portfolia volnočasových aktivit postavila a provozuje skiareál Monínec, celoroční turistickou destinaci s hotelem, restauracemi, aktivity parkem a zábavou pro celou rodinu a lyžařským areál Samoty v Železné Rudě. Zároveň staví rozsáhlý vinařský areál ve Veselí nad Moravou v těsné blízkosti největšího přístaviště Baťova kanálu.

Trigema chce v příštích letech investovat do rozvoje lyžařského areálu a celé lokality zhruba 1,3 miliardy korun. Tato suma zahrnuje tři základní oblasti, které je v areálu potřeba vyřešit. V první řadě vodu potřebnou pro zasněžování, jejíž zdroj zde citelně chybí. Nový majitel se proto chystá vybudovat rezervoár. Následovat bude modernizace zasněžovacího systému. A v neposlední řadě zmodernizovat přepravní zařízení a vybudovat nové – v plánu je například propojení Horních Domků se Studenovem novou lanovkou.

Další informace o Horském Resortu Rokytnice nad Jizerou naleznete na www.skiareal-rokytnice.cz

PR

Předchozí

Stavaři na prahu roku 2024: i proti poklesu lze bojovat

Peugeot 308: jediný model, který zvládne všechny pohony

Další