Jarní výstava Flora Olomouc opět rozzářila město

| |

Jarní fáze mezinárodní výstavy květin Flora, která se konala od čtvrtka do neděle na Výstavišti Flora nedaleko středu Olomouce, přilákala přibližně 50 000 návštěvníků, uvedl mluvčí Výstaviště Flora Michal Poláček. Letošní účast byla mírně nižší než minulý rok, kdy se výstavy květin zúčastnilo přibližně 53 000 lidí. Součástí jarní Flory byly zahradnické trhy, několik gastronomických zón a doprovodný program. Do Olomouce přijelo tři sta prodejců a vystavovatelů.

Centrální expozice jarního Flora Olomouc nazvaná Galaxie květin, umístěná v pavilonu A, byla navržena podle konceptu floristy Jana Milta. Kromě toho byla na výstavě předvedena floristická soutěž, prezentace vítězky Mistrovství floristů ČR Kláry Franc Vavříkové a ukázky moderních trendů ve světě floristického umění. V pavilonu A, který byl zaplněn květinami, se představily zahradnické a umělecké školy z celé České republiky.

Letos měl Svaz květinářů a floristů ČR svůj vlastní pavilon na jarní Flóře poprvé. Návštěvníci zde mohli získat informace o aktuálních trendech a novinkách, které svaz přináší pro tento rok. Byla zde také prezentována soutěž Kytice roku, výstava Cesta květin a ukázky práce předních českých floristů Karoliny Žáčkové a Milana Dopity. V tomto pavilonu se představila i jedna z nejlepších polských floristek Monika Głowacká.

V oranžerii byla instalována expozice Unie výtvarných umělců Olomoucka, založená na květinových aranžmá studentů Mendelovy univerzity v Brně. V pavilonu H se prezentovali členové Sdružení cestovního ruchu Střední Morava a Asociace soukromého zemědělství. Pavilon G a okolní plochy byly vyhrazeny pro zahradnické trhy nabízející rostliny, zahrádkářské potřeby, nářadí a domácí vybavení.

Předchozí

Wienerberger sjednocuje aktivity se společností Pipelife. Na trh dodává komplexní portfolio pro výstavbu

Operativní leasing se vrátil do módy díky nízkým splátkám, nyní pořídíte auto za méně než šest tisíc měsíčně

Další