Povznést se nad realitu

| |

Město v lese, les ve městě, klid v duši a blaho pro tělo – to jsou Mariánské Lázně. Ve Falkensteiner Spa Resortu přistupují k přírodě, jež se prolíná tímto krásným městem, jinak, než bývá zvykem.

Falkensteiner Spa Resort Marienbad

Společně s řadou dalších léčebných procedur tam aplikují japonskou techniku shinrin-yoku, známou jako Lesní koupel. Plavky ale potřebovat nebudete a „osvěžit“ tělo i ducha můžete celoročně – tedy i v zimě. Voda, země a vzduch jsou elementy, které si osaháte, zatímco budete vdechovat vůni pryskyřice, zkoumat vzory pavučin a listů, poslouchat šustění trávy a praskot větviček. Účelem je odplavit stres a úzkost, navrátit životní vitalitu, získat jasnost myšlení a sebevědomí. Vyčistit si hlavu i plíce dýcháním vzduchu prosyceného aromatickými oleji a fytoncidy. Klima Mariánských Lázní má totiž jedinečný potenciál daný různými nadmořskými výškami a topoklimatickými poměry. V noci přináší chladnější vzduch z lesů do údolí, kde se lázně nacházejí, terapeutický bioaerosol. Spolu s množstvím negativně nabitých iontů v ovzduší a relativně stabilní vlhkostí vzduchu to vytváří klima vhodné pro léčení imunodeficitních stavů. Zmiňovaná Lesní koupel přináší posloupnost cvičení určených pro malou skupinu, ale prováděných individuálně. „Trenér musí být certifikovaný a místo, kde se koná, musí splňovat specifické požadavky. Cvičení si však může každý později zopakovat i jinde,“ vysvětluje ředitel Falkensteiner Spa Resortu Marienbad, Reinhard Wall.

Falkensteiner Spa Resort Marienbad

Potvrzení bez razítka

Zlepšená relaxace na konci kúry je znatelná i měřitelná prostřednictvím analýzy variability srdeční frekvence. K tomuto slouží v 5* Falkesteiner Spa Resortu, umístěném v secesním domě, moderní lékařské centrum. Mariánky se vždy i přes dlouhou historii dokázaly přizpůsobit aktuálním požadavkům. Nyní to je relevantnější než dříve. Léčivé přírodní zdroje bez vedlejších účinků v kombinaci s nedotčenou přírodou a krásou fin-de-siecle art deco architektury – to jsou prvky, které slibují nezapomenutelné zážitky. Navíc umocněné rašelinnými zábaly, masážemi celého těla i minerální koupelí třeba ve vnitřní lázni pramenu Alexandra. Obsahuje cca 15 g solí na litr a je bohatý na železo a volný CO2, díky čemuž prokrvuje pokožku, snižuje krevní tlak a uvolňuje svaly. Žádný div, že se mu přezdívá fontána mládí. Stejně magicky však na každého z hostů působí i hotelové spa Acquapura se čtyřmi vyhřívanými bazény a mnoha saunami.

Falkensteiner Spa Resort Marienbad

Status klimatických lázní

V rámci Česka mají Mariánské Lázně jedinečnou pozici. Jsou totiž jediným městem, které nabízí kompletní paletu přírodních léčivých zdrojů na témže místě a také ji využívá: minerální prameny doplňuje minerální oxid uhličitý, peloidy (rašeliny, slatiny a bahna) zase klima. Ve Falkensteiner Spa Resortu jsou vždy o krok napřed a také terapii Lesní koupele zavedli dřív, než letos město oficiálně získalo status tzv. klimatických lázní.

Falkensteiner Spa Resort Marienbad

Viz: marienbad.falkensteiner.com

Dobré vědět

Falkensteiner Spa Resort Mariánské Lázně je součástí Premium Collection skupiny Falkensteiner Hotels & Residences, která momentálně čítá 31 hotelů a resortů v 7 evropských zemích.

Čtveřice spojených budov prošla velkou rekonstrukcí a Mariánské Lázně tím získaly o jeden 5* hotel víc.

Kuchyně Balance Vital vychází z regionálnosti, přirozenosti a také šetrného způsobu vaření.

K procedurám patří například inhalace Lesního pramene, rašelinové zábaly či kyslíková terapie.

Předchozí

Peugeot 308: jediný model, který zvládne všechny pohony

Ve Falkensteineru vám ukáží cestu

Další