Feuerstein aneb v oáze rodinného klidu

| |

Pohoda, klid, lyže… a ještě se nechat hýčkat, nejlíp s celou rodinou. Pětihvězdičkový hotelFeuerstein Nature Family Resort jižně od Brennerského průsmyku v Plerschském údolí znamená top volbu.

text: Petr Novotný, Plerschtal

foto: Feuerstein

Resort přitahuje jako magnet kombinací důvodů, proč vyrazit na lyže. Hotel je situovaný ve výšce 1250 metrů nad mořem a nabízí velkorysé wellness, vytříbený design, nezapomenutelné gurmánské zážitky a výhledy na nádhernou přírodu.

Vodní svět, herny i dílny, anebo poníci

Zatímco v létě vás nadchne venkovní soukromé jezero, v zimě si užijete rodinné spa o rozloze tři tisíce metrů čtverečních. To vše včetně několika druhů saun, relaxačních místností, posilovny a čtyř bazénů pro všechny věkové skupiny: pro nemluvňata, starší děti, které tu mohou dovádět na skluzavce, bazén se senzory pro výuku plavání i klasickou variantu pro dospělé.

Jak už bylo řečeno, Feuerstein je zařízen především pro rodiny s dětmi, takže tady najdete i hernu, juniorskou dílnu pro práci se dřevem, dětský ateliér nebo minifarmu. Hotel se o zábavu dětí stará nejen vybavením, ale také aktivně. Kromě bohaté nabídky zábavních programů tu najdete i hotelovou školku vedenou zkušenými pedagogy. Nebo už jste zkoušeli jezdit na ponících, kteří tu bydlí ve vyhřívané stáji? Celkem tu pro děti poskytují týdně až 70 hodin vedených programů či zábavy v duchu filozofie Montessori.

Díky tomu se mohou rodiče vydat i do vlastní zóny pouze pro dospělé v místním Mountain spa. Wellness je tu vybavené nepřeberným množstvím pečujících procedur, a to od masáží obličeje i celého těla přes kosmetická a detoxikační ošetření až po individuální lekce silového tréninku či uklidňující jógy. A všude vůkol se vznáší vůně borovicového olejíčku… Jedna saunová kabina je přímo ze dřeva borovice arolla.

Artifex pro gourmety, vychutnávající lokální poklady

Kuchyni vládne šéfkuchařka Tina Marcelli, která při své práci využívá kvalitní suroviny z lokální produkce zdejšího údolí, ať jde o lahodné mléko od místních krav, domácí sýry, nebo čerstvě upečený chléb od vesnických pekařů. Hosté si každý den pochutnávají na vynikající alpské kuchyni inspirované gastronomickými proudy jednotlivých oblastí – rakouského severu i jihu z Itálie. Však jsme v Jižním Tyrolsku!

Například snídani vévodí kvalitní uzenářské speciality, horský sýr a čerstvě vymačkané šťávy, zatímco polední bistro uspokojí chutě domácími těstovinami a lehkými salátky. Odpolední svačinu s koláči podle tradičních receptur si zase zamilují ti, kdo fandí domácí kuchyni. Večeře ve stylu vysoké gastronomie pak nabídne pětichodové menu plné fantazie, barev a vůní, přičemž nechybí nabídka vegetariánských, bezlepkových a bezlaktózových pokrmů, stejně jako dětské klasiky. Pro fajnšmekry je tu gourmet restaurant Artifex, nazvaný podle renesančních umělců. A pak stačí zamířit do vinného sklepa, nebo si ještě nechat napárovat vína přímo podle vybraného menu.

Ladurs či Rosskopf, ale také cvičný svah s kobercem

Okolní hory nabízejí skvělé sportovní zážitky hned ve třech blízkých lyžařských střediscích. Děti si mohou vyzkoušet první obloučky nedaleko hotelu na cvičném svahu s kouzelným kobercem. Pro skutečný lyžařský výcvik se však lépe hodí středisko Ladurns, konkrétně pět tisíc metrů čtverečních velký areál školy Fichti’s Kinderland, který má vynikající pověst a leží jen pět minut jízdy autem od Feuersteinu. Malí lyžaři mají k dispozici hotelový skibus, který je každý den doveze tam a zpět.

Pro zkušené a dospělé pak Ladurns nabízí 16 kilometrů sjezdovek, tři vleky a parádní svahy vhodné pro carvingové oblouky na lyžích i snowboard. To vše ve výšce 1140 až 2023 metrů nad mořem. A kdo by zatoužil po změně, může vyzkoušet i lyžařská střediska Ratschings a Rosskopf u Sterzingu v údolí Eisacktal, vzdálená od hotelu jen 30 minut jízdy, jež dohromady nabízejí 45 kilometrů sjezdovek a 11 vleků. K tomu máte na dosah bruslařský areál, okruhy pro běžky, nebo sáňkařské dráhy.

Předchozí

Dotknout se hvězd

Stavaři na prahu roku 2024: i proti poklesu lze bojovat

Další