Iniciativa Nadace SYNER již zajistila bezpečné zázemí pro padesátku ukrajinských maminek a dětí

| |

Různé krizové situace ukazují na významnou roli nadací v naší společnosti a takovým příkladem je i liberecká Nadace SYNER. Když před dvěma lety covidová vlna dorazila do ČR, Nadace SYNER bleskově zareagovala a zajistila přes svého donátora – stavební společnost SYNER a prostřednictvím spřízněných hokejových Bílých Tygrů těm nejpotřebnějším rozdistribuovala v prvních dnech pandemie přes 150 tisíc ochranných roušek. Se stejným nasazením přistoupila k přílivu uprchlíků a v libereckém Hotelu Arena, který také patří do skupiny SYNER Group, zajistila kapacitu pro bezmála sto ukrajinských občanů, kteří musí narychlo opouštět svou válkou ničenou zemi. Pod koordinací ze strany Nadace SYNER, stavební společnosti SYNER a jeho dceřiných firem k tomu přispívá majitel jedné ze subdodavatelských společností, Ukrajinec, který v Česku žije zhruba dvacet let.

Podle kvalifikovaného odhadu nadace se ubytovací kapacita může ještě rozšiřovat, bude-li o to ze strany Ukrajinců zájem. „Podstatné je, že díky zázemí hotelu je pro lidi v nouzi spolu s ubytováním postaráno i o stravování a lékařskou péči. Prioritně jsme lidem obstarali základní hygienické a další životně nezbytné prostředky. Předpokládáme, že v následujících dnech od rodin přijdou nové impulsy, na které budeme reagovat,“ uvádí představitelka Nadace SYNER Eva Syrovátková. Na svých stavbách pak společnost SYNER vyvěsila nabídku v češtině a ukrajinštině, kde nabízí pomoc všem ukrajinským spolupracovníkům směřující k ochraně jejich rodin.

Přidanou hodnotou pobytu ukrajinských běženců v libereckém Hotelu Arena je možnost sportovního vyžití v areálu Sport Parku Liberec, protože hotel je součástí rozsáhlého volnočasového komplexu. Společnost jim nabídla využít sportoviště včetně bezplatných vstupů na hokejové zápasy Bílých Tygrů. „Věříme, že je to rozptýlí a alespoň trochu si odpočinou od stresu, kterému byli po mnoho hodin, spíše dní, vystaveni,“ konstatoval Lukáš Přinda, jednatel SFM, společnosti, která Sport Park s přilehlou multifunkční arenou provozuje.

Bude-li zájem, nabídne Sport Park hostům z těžce zkoušené Ukrajiny i veřejné bruslení s tím, že jim brusle samozřejmě zapůjčí. „Spolu s firmou SYNER a její nadací máme zájem, aby se tu všichni cítili příjemně, bezpečně a jednou, až ty hrůzy v jejich vlasti skončí, vzpomínali na pobyt v Liberci jako na, v mezích možností, příjemně strávený čas,“ dodává Lukáš Přinda.

Předchozí

Sokolové se opět spojili s Michalem Škapou. Vznikla grafika na pomoc Ukrajině.

Zimním koupáním k imunitě

Další