Limitovaná edice českých hodinářů oslavuje odkaz Tomáše Bati

| | , ,

Závěr letošního roku věnoval český výrobce hodinek PRIM největšímu z českých podnikatelů. Ústředním prvkem designu pánských společenských hodinek s názvem PRIM TB se stal grafický symbol modularity.

Modularita patří mezi principy, kterými se Baťa řídil v životě osobním i pracovním. Jednotlivé moduly znamenají v Baťově pojetí dílčí úseky, které po spojení tvoří jedinečný celek. Stejně tak čas je rozdělen na hodiny, minuty a vteřiny, které teprve jako celek vypráví nás životní příběh. Symbolika minimalistických hodinek je tedy v podstatě velmi osobní, každý vystouplý bod na číselníku může pro majitele znamenat důležitý bod jeho života, okamžik, který si chce zapamatovat navždy. Prvek modularity najdeme také na zadním dýnku, kde je doplněn podpisem Tomáše Bati a citátem, který vyjadřuje jeho vztah k plynutí času. Přesně v duchu svých názorů vnímal den jako celek, sestávající z jednotlivých vteřin, z nichž každá hraje svou roli.

Limitovanou edici vyrobí firma ELTON hodinářská ve dvou provedeních. Sto kusů s nerezovým pouzdrem doplní exkluzivní desetikusová série s pouzdrem z platiny. Symbolické jsou také barvy, které se na hodinkách objevují. Cihlově červená je připomínkou typického architektonického prvku „baťova Zlína“. Červeně zvýrazněná číslice 3 na netradičně umístěném datovém věnci odkazuje na den narození Tomáše Bati. Stejnou barvu má i vteřinová ručka nerezové kolekce. Detaily luxusní platinové verze jsou v tyrkysové barvě, charakteristické pro kovové prvky zlínských průmyslových i veřejných budov z prvorepublikového období. Korunku zdobí písmeno „B“ z historického loga firmy Baťa z 20. let minulého století. Její obvod je vyfrézován do tvaru pravidelných čtverců, které opět symbolizují modularitu. Model je osazen strojkem PRIM s ručním nátahem, vyrobeným v manufaktuře firmy v Novém Městě nad Metují. Více se o hodinkách i historii značky PRIM dozvíte na webu prim.cz.

Předchozí

Tradice i novinky od firem BLIZZARD a TECNICA

Nejúspěšnější muži českého byznysu převzali ocenění magazínu CEO

Další