Mediální skupina A 11 kupuje Regionální televizi

| |

Mediální dům A 11 v čele s Alešem Zavoralem ovládne firmu Regionální televize CZ, která provozuje stejnojmenný televizní program zaměřený na lokální témata a tvorbu. Ve firmě, která drží licenci, bude mít po vypořádání transakce 60 %. Dalších 20 % si ponechá zakladatelka a ředitelka televize Eva Stejskalová a zbylých 20 % zůstane vydavatelství Our Media, které z většiny vlastní Synot Invest Limited Iva Valenty a menšinový podíl v něm má mediální matador Michal Voráček. V rozhovoru pro web Mediar.cz to potvrdil Aleš Zavoral. Cenu nezveřejnil.

„Už dlouho jsme uvažovali o dalším průniku do mediálního světa, televize nám chyběla,“ předeslal. „Má dobrá čísla, je v plusu, v zisku. Je to přesně to, co jsme na trhu hledali,“ tvrdí o nové akvizici. Tu ještě musí posvětit rada pro vysílání, která už obdržela žádost o změnu vlastnické struktury. Regionální televizi dosud spoluvlastnili Stejskalová (50 %) napůl s Valentou a Voráčkem (Our Media 30 %, Synot Invest Limited 20 %).

Celý rozhovor s Alešem Zavoralem o vstupu do Regionální televize, rozvoji lokální sítě novin Náš Region i plánech mediální skupiny A 11 do budoucna, si můžete poslechnout ZDE.

Předchozí

Aleš Dvořák: Chci „vinofikovat“ pivo

Tip na luxusní pobyt v Mariánských lázních

Další