Nová snová letecká spojení

| |

Jaké novinky s sebou v následujících měsících cestování přinese? Mohli bychom složitě zkoumat, jestli bude či nebude možné cestovat v čase, jestli bychom se raději vydali do minulosti či budoucnosti, ale to bychom tady byli opravdu dlouho a troufnu si tvrdit, že bychom na žádný rozumný závěr nepřišli.

Proto se raději přesuňme do více realistické, avšak ne méně příjemné zóny…do tepla.

Z Brna do Thajska stejně rychle jako autem do chorvatského Dubrovníku

Thajsko je dlouhodobě oblíbenou destinací pro české turisty a nová přímá linka Brno – Phuket umožní cestujícím dostat se do Thajska za 11 hodin bez jediného přestupu. Díky tomuto novému leteckému spojení se turisté dostanou pohotově do hotelů nejen na ostrově Phuket, ale také v okolí Khao Laku. Lety jsou prováděné moderním letounem Boeing 787 Dreamliner, který nabízí dvě třídy a patří mezi velké turistické favority. Toto thajsko-brněnské dálkové spojení je první a prozatím první, které létá z regionálního letiště v České republice. Zajímavostí je, že za dobu, za kterou se dostanete letadlem do exotického ráje, dojedete autem do chorvatského Dubrovníku, avšak není jasné, že to bude bez přestávek.

zdroj: pixabay.com

Už žádné dojíždění do Prahy na letiště

Novou linku pro původně americký letoun odstartovali v Brně těsně před Vánoci. Cestovní kancelář Čedok ve spolupráci s leteckou společností Neos bude tak turistům pravidelně přinášet možnost cestovat na exotickou destinaci bez potřeby již zmiňovaného přestupu, ale také cestování bez dlouhých a dost pravděpodobných dopravních zácp, které museli pravidelně lidé z Brna a jeho okolí při přejezdech na pražské letiště zažívat. První odlety z Brna do Thajska byly okamžitě vyprodané a zájem trvá i na další termíny během zimní sezony.

Každé úterý do tepla

Miroslav Kubáč, produktový ředitel Čedoku, se vyjádřil k zahájení provozu nové dálkové destinace s nadšením: „Potěšil nás zájem o přímé lety na další termíny během celé zimní sezony. Vážíme si toho, že píšeme další milník letectví v Čedoku, kdy bude z Brna odlétat každé úterý večer dálkové letadlo a poprvé se tak dostanou turisté pohodlně a jednoduše bez přestupu do exotiky z široké spádové oblasti Moravy i sousedního Slovenska.“

Aldo Sarnataro, obchodní ředitel společnosti Neos, prohlásil, že partnerství s Čedokem je dalším krokem v růstu jejich společnosti na trhu. Neos se snaží posílit svou roli v zahraničí a diversifikovat své podnikání

mezi různými spolupracemi. Společnost již v minulosti podepsala několik dohod s mezinárodními partnery, aby pokryla nové destinace a nabídla další lety. Odezva na novou destinaci by měla být podle Sarnatara pozitivní, především díky pohodlí přímého letu a modernímu letadlu.

Úspěch pro Brňáky

Odbavení historicky první dálkové linky s cestujícími je pro brněnské letiště velkým úspěchem. Proces přípravy na odbavení Dreamlineru, tedy letadla typu Boeing 787-9, vyžadoval žádost o schválení provozu nadlimitního letadla od Úřadu pro civilní letectví. Letiště muselo také uplatňovat speciální postupy pro pojíždění a parkování letadla této velikosti na pohybových plochách. Většina postupů v odbavení je stejná jako u ostatních letů.

Nové dálkové lety z Brna do Thajska provádí italská letecká společnost Neos a využívá letoun Boeing 787 Dreamliner verze 9. Letadlo má celkovou kapacitu až pro 359 cestujících v ekonomické a business light třídě. V business light třídě jsou dostupná pohodlnější a částečně polohovatelná sedadla, rozšířený catering i servis nápojů. Klienti Čedoku, kteří cestují v této třídě, mohou nést odbavené zavazadlo do hmotnosti 30 kilogramů. V ekonomické třídě se cestující mohou těšit na občerstvení a svůj kufr s hmotností do 23 kilogramů. V kabině jsou také dotykové obrazovky s palubním zábavním systémem i USB porty pro dobíjení zařízení. Pro děti do dvou let je možné předem objednat na palubu dětskou postýlku.

Ostrava – Malaga

Brno ale nebude jediným městem, které na svém letišti přivítá letecké novinky. Od jara letošního roku se totiž letový řád Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku nově také rozšíří o pravidelnou leteckou linku, a to do španělské Malagy. Toto spojení zajistí společnost Ryanair, která již nyní provozuje lety z Mošnova na londýnské letiště Stansted dvakrát týdně. Od března budou frekvence letů zvýšeny na tři za týden.

zdroj: pixabay.com

Prodloužený víkend u moře

Ryanair bude létat do Malagy dvakrát týdně, každé pondělí a čtvrtek. Ředitel Letiště Ostrava, Jaromír Radkovský, potvrdil, že rostoucí poptávka po létání se promítne do provozu od letošního roku.

„Linka do Londýna, kterou Ryanair provozuje z Ostravy již jedenáct let, má velmi dobrou obsazenost. Věříme, že cestující přivítají i nové spojení do Malagy. Jižní část Španělska je populární a vyhledávanou oblastí pro dovolené i prodloužené víkendy,“ uvedl Ondřej Musil, manažer útvaru pasažérské přepravy.

Je libo Černou Horu?

Letiště v Mošnově navíc plánuje i další rozšíření letového řádu pro tento rok. Kromě Londýna a Malagy bude nabízet také pravidelnou leteckou linku do Podgorice, hlavního města Černé Hory. Společnost Air Montenegro zahájí přepravu na této lince v červnu 2024. Lety do černomořského pobřeží budou provozovány jednou týdně, vždy v úterý. Tato linka bude fungovat až do poloviny září.

zdroj: pixabay.com
Předchozí

SVOBODA V ONLINE SVĚTĚ

Co si usmyslíte, je ve 3D možné

Další