Vlajková loď Peugeotu v novém

| |

Ladný sportovně střižený fastback 508, elegantní a praktické kombi 508 SW i nejsilnější sériový peugeot všech dob 508 PSE s výkonem 360 koní… celá modelová řada vozů určených pro nejnáročnější klientelu prošla modernizací. Výsledkem je dechberoucí design, bezprecedentní kvalita a notná dávka luxusu.

Každý je tak trochu z jiného těsta. Fastback Peugeot 508 cílí na mladší movitou klientelu hledající moderní a reprezentativní vůz. Kombi 508 SW vyhoví požadavkům aktivní rodiny a současně dokáže hravě uspokojit náročné potřeby firemních klientů. A 508 Peugeot Sport Engineered je opravdovou lahůdkou pro řidiče, pro které je nefalšovaná radost z řízení alfou a omegou automobilového světa. Je zde ovšem něco, v čem se všechny verze karoserie modelu Peugeot 508 shodují: Vyhoví zákazníkům, kteří hledají vůz se sportovním a dynamickým tvarem nabízející skutečný zážitek na palubě, aniž by slevoval z nároků na technologie a konektivitu. Další hodnotou, která všechny verze a jejich klienty spojuje, je respekt k životnímu prostředí. I v této oblasti jsou modely 508 zajedno.

Oděn do luxusu

Ani z hlediska vnějšího designu se bratři z rodiny 508 nijak zásadně neliší. Sdílí design přední části vozu, která se vyznačuje velmi moderním vzhledem, a to zejména díky plnému začlenění motivu mřížky chladiče do nárazníku, s postupně se rozvíjejícím vzorem a použitím barvy karoserie, která tento nový design ještě více zdůrazňuje. Uprostřed mřížky chladiče je umístěno nové logo značky Peugeot v podobě impozantní lví hlavy. Důrazný a vysoce atraktivní pohled zajišťují světlomety Matrix LED, které významným způsobem zvyšují bezpečnost celé posádky i komfort řízení. Zajímavostí je, že tento bezpochyby prémiový prvek výbavy dodává u modelu 508 značka sériově u všech úrovní výbavy.

Kvalita bez kompromisů

V kabině nových modelů 508 a 508 SW je patrný jasný posun směrem k luxusnějším kategoriím produktů. Důraz je kladen na kvalitu a modernost materiálů nového čalounění, stejně jako na nové zjednodušené ovládání převodovky přinášející lepší zážitek a propracovanější ergonomii. Uvnitř vozu najdete systém Peugeot i-Cockpit®. Ten nabízí opět více technologií, a to díky novému systému infotainmentu Peugeot i-Connect® Advanced se středovým desetipalcovým displejem s vysokým rozlišením, online navigací, rozpoznáváním hlasu, bezdrátovým připojením a aktualizacemi „over the air“. Samozřejmostí jsou i vyspělé asistenční systémy pro bezpečnost jízdy. Mezi ně patří zejména noční vidění, které řidiče upozorní na přítomnost zvířat, chodců nebo cyklistů v jízdním pruhu dříve, než se objeví v záběru dálkových světlometů. Dále je třeba zmínit poloautonomní řízení tvořené adaptivním tempomatem s funkcí Stop and Go a systémem udržování vozu v jízdním pruhu. O vaše bezproblémové parkování se postará asistent s HD kamerami a váš komfort i na těch nejdelších cestách stoprocentně zaručí řízené odpružení se třemi režimy: Normal, Comfort a Sport.

Benzín, nafta, elektřina

Nabídka motorů pohánějících nové vozy Peugeot 508 a 508 SW zahrnuje dvě plug-in hybridní verze, jednu novou o výkonu 180 k a další o výkonu 225 k. Dále lze volit mezi benzinovou a dieselovou variantou, obě o výkonu 130 k. Všechny motory jsou kombinovány s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8. Vlajkovou lodí strategie „Neo-Performance“ je plug-in hybridní 508 Peugeot Sport Engineered s výkonem 360 koní a pohonem všech kol. U tohoto modelu je třeba zmínit jeho mimořádné jízdní charakteristiky: zrychlení z nuly na sto za pouhých 5,2 s a maximální rychlost 250 km/h. Vůz je poháněn plug-in hybridním pohonem tvořeným benzínovým motorem PureTech o výkonu 200 koní a dvěma elektromotory o výkonu 81 a 83 kW. Máte tak k dispozici pohon všech kol. Strategie řízení spotřeby energie je odvozená od závodního speciálu Peugeot 9X8, se kterým se v letošním roce Peugeot chystá na legendární závod 24 hodin Le Mans. To už je opravdu pěkná vizitka, co říkáte?

Nový Peugeot 508 dorazí na český trh v polovině roku. Ceny zatím nebyly zveřejněny.

Předchozí

Pavel Jíša: Ekonomika na hraně recese otevírá zajímavé příležitosti k investování

Dejte sbohem stresu z nakupování: Vše vyřeší Dárek na jistotu, rychle a bez starostí!

Další