Výstava českých projektů ve Štrasburku ukazuje význam spolupráce byznysu a neziskovek

| |

Je to jedno z důležitých spojení pro úspěšnou budoucnost. Spolupráce neziskového sektoru a soukromých společností nabývá na významu a může oba světy značně obohatit. Neziskový sektor totiž umí vyhledat konkrétní osoby, kterým pak ve spolupráci s komerční sférou dokáže nabídnout skutečně efektivní pomoc.

Důležitost této spolupráce ukazuje projekt Good Company Circle (Kruh dobré společnosti) a stejnojmenná výstava, která se ve dnech 6. až 8. února představila na půdě Evropského parlamentu ve Štrasburku. Iniciátorem výstavy je vydavatelství a byznysový zpravodajský portál Newstream.cz, který vnímá propojení neziskové a byznysové sféry za klíčové.

„Mediálním partnerstvím chceme i tento rok podpořit celoroční projekt Good Company Circle. Letošní spolupráci jsme slavnostně odstartovali tím, že jsme vybrali TOP 10 úspěšných českých projektů, které vznikly ve spolupráci neziskového sektoru s byznysem. Ve Štrasburku tyto konkrétní příklady vystavujeme jako inspiraci pro ostatní v Česku i celé Evropské unii. Zájem o akci i ze strany zahraničních návštěvníků parlamentu pomáhá tyto projekty a jejich myšlenky šířit i za hranice Česka,“ říká Katarína Krajčovičová, šéfka Newstream Clubů.

Záštitu nad akcí přijala členka Evropského parlamentu Radka Maxová, která se sociálně důležitým a citlivým tématům věnuje celou svou politickou dráhu.

„Zahájili jsme výstavu Good Company Circle, která upozorňuje na vlivnou spolupráci při řešení problémů, jako je chudoba, sociální a zdravotní znevýhodnění a změna klimatu. Deset inspirativních projektů z České republiky ukazuje týmovou práci, inovace a závazek k sociální udržitelnosti prostřednictvím skutečných partnerství mezi neziskovými organizacemi a firmami. Od podpory dětí se zdravotním znevýhodněním, starších lidí až po řešení rozdílů v odměňování žen a mužů – tyto spolupráce ukazují pozitivní změnu prostřednictvím smysluplných partnerství a význam spojení sil při řešení společenských výzev,“ říká politička, která tomuto tématu věnovala jednu ze dvou výstav, které během svého působení v Evropském parlamentu může zaštítit.

Zahájení výstavy se zúčastnil také místopředseda Evropského parlamentu Marc Angel, pro něhož je dle jeho slov funkční občanská společnost a neziskový sektor jedním z pilířů funkční demokratické společnosti.

„Sám jsem býval v mládí aktivistou, takže jsou mi neziskové projekty nesmírně blízké. Jsem rád, že v České republice vzniká tolik zajímavých projektů. A je pozitivní vidět, že se právě do neziskových aktivit zapojuje také čím dál více mladých lidí,“ uvedl Angel.

Za myšlenkou Good Company Circle stojí Eva Prokešová ze společnosti JT International. Cílem bylo vytvoření bezpečné a důvěryhodné platformy, kde se neziskový a komerční sektor setká a spolupracuje a komunikuje o tématech sociální udržitelnosti, komunitních investic a celkové budoucnosti naší společnosti. Necelý rok od spuštění platforma ukazuje svůj význam i na mezinárodní scéně.

„I tato výstava je ukázkou spolupráce mezi neziskem, byznysem a vlastně i politikou. Bez spolupráce těchto tří sektorů bychom byli svědky hrozeb, které vedou k selhávání ekonomické stability, sociálního blahobytu a celkové odolnosti společností,“ míní Eva Prokešová, Communications & CSR Manager CzHuSk JT Iinternational. „Potřebujeme verbalizovat naše společné potřeby, ukázat nejlepší postupy z této spolupráce, učit se jeden od druhého, jít příkladem dalším firmám, komunitám, jednotlivcům nebo třeba i politickým autoritám. Potřebujeme vytvořit Kruh dobré společnosti,“ dodává.

Letos projekt vyvrcholí celodenní konferencí Good Company Circle 2024 s řadou významných řečníků, která se bude konat na podzim.

Newstream.cz je byznysový web, který vznikl v červenci 2021 a vydává jej Newstream Agency. Zaměřuje se na ekonomické zpravodajství, zprávy z firem, financí, realit a chytrého lifestylu včetně rozhovorů, komentářů, reportáží, videí, podcastů a videorozhovorů. Pořádá odborné a společenské eventy a networkingové Cluby. Newstream Agency od roku 2023 vydává také tištěný byznysově-lifestylový magazín s názvem Newstream CLUB.

Předchozí

Co si usmyslíte, je ve 3D možné

České ručičky v NATU

Další