Z pokojíčku na vrchol globální scény CS:GO. Příběh hráčky Michaely „Mimi“ Lintrup

| |

Že je CS:GO hrou pouze pro muže? Kdepak. Dánská esportová hráčka Michaela Lintrup, vystupující pod přezdívkou „Mimi“, celému světu ukazuje, že si i žena může podmanit svět herních stříleček a být v něm natolik dobrá, že ji bude respektovat široká gamingová scéna. Cesta na vrchol ale pro ni rozhodně nebyla procházkou růžovou zahradou.

S titulem Counter-Strike: GlobalOffensive se Michaela Lintrup setkala v dětství. Tehdy jí krásy jednoho z nejpopulárnějších esportů planety s miliony aktivními hráči ukázal její starší bratr. Ihned mu propadla. V patnácti letech se připojila do svého prvního týmu a hrdě reprezentovala barvy dánského celku Firstblood.DK. „CS:GO bylo mým životem od samotného začátku,“ říká Mimi v dokumentární herní sérii Unfold od Red Bullu.

V době, kdy začínala, ještě netušila, co je esport, respektive jak velká může globální esportová scéna být. Poznala to ale záhy, když si ji vybral francouzský Team LDLC.com Female, v rámci kterého dosáhla na své první prizemoney. Poté prošla dalšími týmy, až skončila v Team Secret. A tam začala velká jízda.

Team Secret

Právě v Team Secret se Mimi dočkala prvních velkých úspěchů, které byly ovšem často přehlíženy. Důvod byl jednoduchý a smutný zároveň: její pohlaví. Ve hře, kterou okupují především muži, byly ženy terčem posměchu, narážek a shazování. Setkala se s tím několikrát, ale nikdy ji to neodradilo ve své milované hře pokračovat.

Během prvního roku, co byla v Team Secret, vyhrála se svým týmem sedm různých zlatých. Stali se dvakrát mistry turnaje Copenhagen Games, v roce 2015 ovládli eSports World Convention 2016 a dva úspěšné zářezy měli i na Intel Challenge Katowice. Poté, co v týmu dosáhla velkých věcí, se vydala na nové dobrodružství.

Neměnila by

Prostřídala několik dalších týmů, hrála po celé Evropě, pracovala na svých herních dovednostech, a dokonce se stala hvězdou na platformě Twitch, kde má přes 203 tisíc sledujících. A byť nikdy neměla ráda pozornost a patřila spíše ke stydlivým jedincům, nakonec si na ni zvykla.

Teď s jistotou říká, že i kdyby měla šanci na nový život a novou kariéru, nikdy by neměnila. A vlastně pro to nemá legitimní důvod – takzvaní hateři budou existovat pořád, ale vydláždění natolik úspěšné cesty, díky níž se stala dámskou špičkou v CS:GO, to by se již nemuselo opakovat.

Text: Red Bull

FOTO: Red Bull

Předchozí

Volvo zaměřuje svou pozornost na dojezd a rychlé nabíjení

Budoucností golfu jsou ženy, počet golfistek stále roste

Další