Flotilový automobil roku 2024: Firmy volily možnost volby

| |

To, že v poslední době vyhrávají v automobilových anketách elektrické či plug-in hybridní vozy, není žádným překvapením. Dvojnásob to platí, volí-li se firemní či fleetové vozy roku. Ekologické pohony jsou zkrátka novým trendem, na který firemní klienti slyší. Letos bylo ale všechno jinak. Titul Flotilový automobil roku 2024 získalo auto, které se benzínu ani dieselu nebrání. Hlavně ale poskytuje uživatelům takovou svobodu volby jako málokterý model současné doby. Jedná se o Peugeot 308 SW.

Oblíbené kombi 308 SW nabízí kromě klasických konvenčních tříválců a čtyřválců také hybridy, plug-iny a elektromobily. A právě v tom je zřejmě jeho síla. Klienti si mohou vybrat z takřka všech pohonů, které na současném trhu existují.

Elektromobilita ve službách firem

Je známo, že většina elektrifikovaných vozů směřuje do firemních vozových parků. Důvodů je několik. Od nízkých provozních nákladů, přes snahu o pozitivní image firmy až po možnost dotací. Výhodou je i snadno dostupná dobíjecí infrastruktura. Zásuvky pro standardní či stanice pro zrychlené dobíjení se dnes v garážích kancelářských komplexů vyskytují zcela běžně. Podstatným argumentem je i to, že velké korporáty si pořízení elektrických flotil na rozdíl od soukromníků mohou dovolit. Přesto letos odborná porota složená z fleetových manažerů a majitelů firem v anketě Fleet Derby ukázala, že konvenční vozy ještě tak úplně neodepsala.

Tři ocenění

Udílení cen se odehrálo 25. dubna 2024 v pražské Vinoři v rámci akce Business Academy a ocenění Flotilový automobil roku 2024 zde převzal ředitel B2B pro značky Stellantis, Lukáš Hošek. Trofej pro model 308 SW přitom nebyla jediným oceněním. Uznání si vysloužil i B2B tým skupiny Stellantis za mimořádný úspěch v oblasti fleetových zakázek. Navíc Peugeot 308 SW bodoval i v přidružené anketě, kde o vítězích jednotlivých kategorií rozhoduje veřejnost prostřednictvím internetové ankety, a přidal ještě 2. místo mezi referentskými vozy.

Vrátil se pro vítězství

Na letošním Flotilovém automobilu roku je zajímavé i to, že nebyl do soutěže nominován poprvé. Peugeot 308 kupodivu soutěžil o titul už loni, a to s plug-in hybridní verzí. Před rokem ale nevyhrál, musel se spokojit jen s druhým místem v kategorii Ekologické vozy. Letos se ale vrátil silnější o dva nové pohony, a tentokrát si přišel pro absolutní vítězství.

Další trumfy

Peugeot 308 ale disponuje i mnoha dalšími argumenty, pro které ho firemní i soukromá klientela vyhledává. Zejména se jedná o atraktivní design oceněný titulem Red Dot Award, ultramoderní interiér či rozsáhlý arsenál asistenčních systémů. Z hlediska verze karoserie může klient volit mezi hatchbackem a SW. Právě verze 308 SW, kterou značka Peugeot nominovala do ankety, jednoznačně dominuje, a to jak u firemních, tak i soukromých zákazníků. V loňském roce představovala verze 308 SW v Česku takřka tři čtvrtiny prodejů modelové řady 308, v letošním roce si polepšila na celých 80 procent.

Předchozí

RYCHLOST VS TRPĚLIVOST

Místo, které si vaše rodina zaslouží

Další