Golf v době epidemie roste

| |

Koronavirová epidemie významně ovlivnila i sportování. Halové disciplíny se během zimy vůbec nerozběhly, venkovní aktivity musely dodržovat přísná opatření, která nedovolovala pohyb ve skupinách. Proto se aktivní lidé vrhli ještě s větší vervou na běhání, otužování, cyklistiku. A omezení přálo také golfu – pohyb v přírodě na neobyčejně velkém prostoru se stal hitem loňské i letošní sezony.

Golfisté měli štěstí už loni – jejich sport byl brzy povolen, což mělo významný vliv na dění na českých hřištích. Golf patřil od návratu sportovců do přírody mezi nejatraktivnější sporty vůbec, příliv nových hráčů a navrátilců se nezastavil. Každý sport v otevřené přírodě byl a zůstal pro aktivní lidi vítanou změnou od různých opatření, zavřených škol a větších či menších lockdownů. Platí to napříč všemi golfovými zeměmi včetně České republiky, která disponuje 105 znormovanými hřišti a celou řadou různých tréninkových zařízení.

Náročné období

Brzy to navíc potvrdily i statistiky. Hráči se rekrutovali z různých skupin. Tuzemští i zahraniční provozovatelé společně potvrzovali, že do garáže pro golfové náčiní sáhli po odmlce mimo úplných začátečníků také ti, kteří nějakou dobu nehráli kvůli dalším aktivitám. Stabilně se zvyšuje počet hrajících žen, přicházely si zahrát celé rodiny, což je současný golfový trend nejen v Česku, ale po celém světě. A nové zájemce hlásily i dětské akademie. „Společným úsilím se nám podařilo dostat golfisty na sportoviště mezi prvními,“ připomněl prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš náročné období, které tento sportovní svaz zvládnul.

Nárůst zájmu

Pozitivní dopady golfu na zdraví jsou známé dlouhodobě, svižná chůze v přírodě prodlužuje život. Ale při epidemii nahrávaly zvýšenému zájmu i další důvody: golfová hřiště jsou neobyčejně prostorná a hráči se po nich rozprostřou na velké ploše, proto se možnost nákazy naprosto minimalizuje. A nárůst zájmu se projevil také v online prostředí, kde lidé hledali informace o možnostech hrát i trénovat. Oficiální statistiky ČGF na konci roku pak vše definitivně podtrhly: poprvé od roku 2013 se zvýšil počet registrovaných golfistů, dnes jich je v tuzemsku téměř 53 tisíc.

Více se dočtete na stránkách prestižního magazínu Premium Guide s podtitulem GOLF.

Předchozí

Organizace zdravotní péče je nyní složitější

Roman Šebrle: Emoce už krotím, i když bez nich by to nebylo ono

Další