Roman Šebrle: Emoce už krotím, i když bez nich by to nebylo ono

| |

Roman Šebrle se věnuje od roku 2015 golfu profesionálně, přiznal však, že nemůže trénovat tak, jak by si přál. Kde nejraději hraje, kam by se ještě rád podíval a jaké jsou jeho golfové cíle?

Kdy jste poprvé hrál hru gentlemanů a jak byste popsal svou cestu k profesionálnímu hráči golfu?

Poprvé jsem hrál v roce 2001 na soustředění v Jižní Africe. Do té doby jsem byl, jako většina lidí zde, přesvědčen, že je to drahá hra jen pro snoby a zbohatlíky. V Africe mi kamarád, co tam byl se mnou na soustředění, řekl: „Pojď si to zkusit!“ Já nejdřív nechtěl, že je to drahé a tak, ale nakonec jsem šel s ním, dal jsem si pár ran na drivingu, docela mi to šlo, pak jsem prostě na recepci zaplatil, šel hrát a byl jsem chycený.

Cesta k profesionálnímu golfu je trnitá, člověk musí uhrát hcp pod 0, u mě to bylo jednoduchý do hcp 3, ale pak už to chtělo docela dost trénovat a s dobrým trenérem…

Od roku 2015 jste členem PGA, kam jste se od té doby profesionálně posunul?

Tím jak jsem nastoupil do FTV PRIMA netrénuji tolik, jak bych si představoval, nemůžu se rovnat klukům, co trénují 8 hodin denně. Posunul jsem se, ale pořád to zdaleka není na ty nejvyšší příčky. Mám na kontě pár zajímavých startů i slušných výsledků, ale těch mizerných je podstatně víc.

Někteří sportovci golf nepovažují za sport, ale jenom za zábavu, sdílíte tento názor?

V žádném případě. Je to naprostý sport, fyzicky, psychicky i technicky a je to také velmi náročný sport. Myslím, že o náročném výkonu na víc dní z minulosti něco vím a rozhodně bych golf neoznačil za „zábavu“. Zábavný být samozřejmě může a musí, ale pokud se rozhodnete dělat ho jako obživu, je to opravdu řehole.

Prozradíte nám některé své osobní golfové rekordy?

Nejlépe mám zahráno paradoxně vloni -6 na Slapech, v turnaji nejlíp -4 ve Mstěticích, mám i hole-in-one, v turnaji v Cihelnách na pětce s třímetrovým backspinem. To jsem si užil a užila si i manželka, já ji měl s sebou jako doprovod, chtěli jsme si užít pohodový večer ve wellness, ale já zahrál HIO, takže jsem musel nakoupit ta „šampáňa“ a než holky dorazily, byl pěkný průšvih. (smích) Bylo to na turnaji Nejlepší golfista Honzy Hrubeše, snad se na mě už nezlobí. (smích)

Více se dočtete na stránkách prestižního magazínu Premium Guide s podtitulem GOLF.

Předchozí

Golf v době epidemie roste

Elektrická budoucnost automobilky Volvo

Další