POHÁDKOVÉ LÁZNĚ UPROSTŘED VINOHRADŮ

| |

Je všeobecně známo, že nejvzácnější je zdraví a čas. Koupit se nedá, alespoň čas však můžete v jisté podobě fyzicky definovat. Máme pro Vás tip: proměňte šedivé dny v krátkou jednodenní dovolenou nebo rovnou víkendový odpočinek a zajeďte načerpat novou sílu a energii do lázní ve vinařském městečku Laa an der Thaya nedaleko českých hranic.

Před více než 20-ti lety to byla obyčejná rakouská příhraniční víska turistickým ruchem nepolíbená. Pod úrodnou hroudou však skrývala nebývalé bohatství. Na léčivý pramen se přišlo ryze náhodou – naftaři hledající svůj další zdroj objevili místo ropy termální pramen. A vzápětí do dějin Laa an der Thaya vstoupila společnost Vamed Vitality World, jež měla s výstavbou lázeňského resortu zkušenosti – v té době už velmi slibně fungovaly její lázně Geinberg v Horním Rakousku. S postupem let se portfolio Vamed Vitality World rozšířilo o dalších 7 resortů fungujících na stejném principu: termální lázně, luxusní hotel a špičkové služby.

Lenošení s hlavou nad hladinou

Teplota termálních a slaných bazénů v Therme Laa – Hotel & Silent Spa se celoročně pohybuje okolo příjemných 33-37°C a termální voda přímo vybízí k rekreačnímu plavání či jen lenošení s hlavou nad hladinou. V resortu Therme Laa jsou kromě velkolepého vodního světa rovnou tři saunové části – každá je něčím jedinečná a výjimečná. Za pozornost určitě stojí Weinviertel sauna, postavena ve stylu klasického vinného sklepa. Je nejstarší původní saunou Therme Laa. Špičkoví saunoví mistři se starají o to, aby milovníci zdravého pocení mohli a uměli dokonale využít blahodárnou sílu saunových esencí na přírodní bázi. Hotelovým hostům je exkluzivně k dispozici i hotelové spa s termálním bazénem a saunová část s finskou saunou, parní saunou, sanáriem a designovým venkovním whirlpoolem.

Aktivní odpočinek

Pro ty, co hledají neobyčejný zážitek a nadstandardní služby, jsou tu prémiové denní lázně SILENT SPA. Do Silent Spa je vstup povolen osobám od 16-ti let věku a navíc je denní počet hostů omezen na max. 140 osob, což kvitují všichni, kdo touží po klidu a tichu. Všudypřítomné pohodlí, dostatek osobního prostoru a magické ambiente je jedním slovem unikátní. Vídeňský architekt Wolfgang Vanek, který stojí za projektem tohoto skvostu, se inspiroval sakrální architekturou a vdechl SILENT SPA do vínku jedinečnost, nadčasovost a zvláštní meditativní atmosféru. Zdejší bazény s termální vodou a saunový svět s finskou saunou, bio saunou, parní lázní a relaxační solnou místností nemají chybu. SILENT SPA se stane Vaší srdeční záležitostí! V lázních jsou pravidelně pořádany jogové pobyty s různou tématikou, resort je oblíbeným místem známéhé českého jogového učitele Václava Krejčíka. 

Kouzelné okolí

Blízké okolí Laa bezesporu stojí za návštěvu: nejznámější památkou je lichtenštejnský zámek Wilfersdorf, přírodní chráněný park Ernstbrunn, majestátní hrady ve Falkensteinu a ve Staatzu. Malebné vinařské vesničky a jejich „Kellergassen“ vybízí k loudavé procházce mezi vinnými sklípky, kde můžete ochutnat rozmanité podoby svěžího veltlínského nebo typického osobitého dolnorakouského ryzlinku. Oblast Weinviertel, ve které se lázně THERME LAA nachází, je nejen největším vinařským regionem Rakouska – se stovkami kilometrů perfektně udržovaných cyklostezek je navíc rájem pro všechny, kteří se rádi dívají na svět ze sedla kola.

Předchozí

Zimním koupáním k imunitě

REMOSKA se pro mne stala srdeční záležitostí, ale i výzvou!

Další