Těhotné ženy a matky po porodu dostanou více peněz

| |

Všeobecná zdravotní pojišťovna zvýšila finanční podporu pro těhotné ženy a matky po porodu a spustila nový program nazvaný Zdravý pojištěnec.

Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP) nedávno významně zvýšila příspěvky pro těhotné ženy a matky po porodu. Dále zavedla nový program Zdravý pojištěnec, který má za cíl motivovat klienty k pravidelným preventivním prohlídkám a doporučeným screeningovým vyšetřením. Datum pro změnu zdravotní pojišťovny je stanoveno na 1. července 2024, ale žádost je nutné podat do konce března.

Každý rok Vojenská zdravotní pojišťovna přináší nové příspěvky, výhody a programy. „Jedním z nich chceme ještě více pomoci ženám v citlivém období těhotenství a po narození miminka. Částka příspěvků pro těhotné a maminky po porodu je nově navýšena celkem o 1000 Kč,“ uvádí Josef Křivánek, který je ředitelem komunikace VoZP.

To znamená, že finanční příspěvek na prevenci během těhotenství a na laktační poradenství po porodu se oproti loňskému roku zvýšil z 1500 Kč na 2000 Kč. Tento příspěvek nově umožňuje využití i na genetická vyšetření plodu a 3D/4D ultrazvukové vyšetření, kromě jiných benefitů, jako jsou kurzy cvičení a pohybových aktivit pro těhotné. Stejně tak se zvýšil příspěvek na pomůcky pro péči o novorozence (jako například monitor dechu, teploměr, elektronická chůvička) z 1500 Kč na 2000 Kč.

„Klientky v těhotenství a po porodu však reálně mohou vyčerpat vyšší částku, mají např. k dispozici ještě pětisetkorunový příspěvek na doplňky stravy v těhotenství, stejnou částku pak na dentální hygienu nebo na plavání,“ konstatuje Josef Křivánek. 

Benefity Zdravého pojištěnce

Novinkou u Vojenské zdravotní pojišťovny je program Zdravý pojištěnec, který byl zkušebně spuštěn v prosinci minulého roku. S cílem motivovat klienty k pravidelným preventivním prohlídkám a doporučeným screeningovým vyšetřením odpovídajícím jejich věku a pohlaví, nabízíme speciální bonus ve výši 1000 Kč. Podmínkou pro získání tohoto bonusu nad rámec běžných příspěvků je absolvování daných preventivních výkonů u poskytovatelů zdravotní péče.

Možnost využít příspěvek z programu Zdravý pojištěnec na různé zboží nebo služby podle vlastního výběru zahrnuje dioptrické brýle, čočky, laserové operace očí, péči o zuby, vitamíny, doplňky stravy, hormonální antikoncepci, pohybové aktivity včetně plavání, rehabilitaci nebo různé druhy fyzioterapie. Další podrobnosti o programu Zdravý pojištěnec jsou k dispozici na webové stránce www.zdravisvozp.cz/zdravy-pojistenec.

Možnost přestoupit k jiné zdravotní pojišťovně je otevřena jednou za 12 měsíců, a to na začátku ledna nebo července. Žádost o přestup je třeba podat tři až šest měsíců předem. Stát se klientem VoZP je snadné – online přihláška je k dispozici na webových stránkách pojišťovny, nebo je možné odevzdat papírový formulář na jednom z 50 kontaktních míst. Je důležité informovat o změně svého ošetřujícího praktického lékaře a v případě zaměstnání také zaměstnavatele.

Předchozí

Pokroky při zlepšování technologie vodíkových motorů

POŘÁDNÁ OSLAVA STOVKY

Další