Zámek Loučeň vypráví Příběh vánočního stromečku

| |

Zámek Loučeň letos již počtvrté vypráví kouzelný Příběh vánočního stromečku prostřednictvím speciální vánoční výstavy. V každé zámecké komnatě čeká na návštěvníky celkem 21 vánočních stromečků, každý jinak nazdobený a každý s kouzelným příběhem.

Akce, která se díky obrovskému zájmu veřejnosti stala na Loučeni nejúspěšnější akcí celého roku i navzdory tomu, že pro hrady a zámky bývá zimní sezóna spíše klidnější. Díky originální myšlence odvyprávět vánoční příběh trochu jinak, než je zvykem, se každoročně na Loučeň v době adventu vydá několik tisíc zvídavých návštěvníků. Během prohlídky zámku si návštěvníci poslechnou, jak se slavily křesťanské Vánoce za první republiky, proč zapalujeme adventní svíce a co je to půst. Na speciální mapě dárkonošů si návštěvníci mohou prohlédnout, kdo naděluje dárky v ostatních evropských zemích a jaké vánoční tradice se dodržují ve světě. Děti si z prohlídky budou moci odnést speciální přání pro Ježíška.

Tematická část prohlídky je letos věnována „Věhlasu českého průmyslu první republiky“. I díky aktuální době, kdy celý svět bojuje s pandemií C-19, se na Loučeni rozhodli připomenout silné základy naší země a zároveň do výstavy zapojit tradiční české podniky a podpořit je tak v této nelehké době. Jeden z tematických stromečků je tak zasvěcen textilnímu průmyslu. Ozdoby na tento strom tak vznikly ve spolupráci s Hedva Český brokát, tradičním českým výrobcem látek. Velkou část ozdob na stromečky tento rok zajišťuje nově vzniklá značka Koulier z Oflendy, která vyrábí foukané vánoční ozdoby a snaží se tak udržet toto krásné řemeslo v naší zemi.

Nejimpozantnější stromeček celé výstavy, který je tradičně věnován aktuálnímu společenskému tématu, je umístěn v prostorách zámecké knihovny a již tradičně svou špičkou sahá až po strop. Vzhledem k tomu, že v rozmezí jednoho roku zažijeme zimní i letní olympijské hry, rozhodli se na Loučeni vzdát hold všem českým a československým sportovcům stromečkem Olympijským. Stromeček mimo jiné zdobí 266 medailí a tento počet není vůbec náhodný.

Zámek Loučeň si zakládá na tom, aby tato unikátní výstava byla zážitkem všemi smysly. Tudíž nejenže bude celý zámek krásně nazdoben, zahalen do vánočních barev a provoněn vůněmi Vánoc, návštěvníci budou moci také ji tradičně ochutnat speciální vánoční pečivo, které se běžně servíruje v zahraničí. Pro umocnění zážitku se také na fasádě zámku vždy v 17:00 rozehraje speciální světelná show, tento rok doplněná o koledu Good king Wenceslas.

Předchozí

Vzduch & rodinná atmosféra v hotelu VILLA SMETANA

Eva Koželuhová:
BĚHEM JEDNOHO KOLA MŮŽETE PROŽÍT NĚKOLIK STAVŮ

Další